Co się dzieje kiedy wypowiadamy te słowa.

Co się dzieje kiedy mówimy je do naszych dzieci?

W pierwszej kolejności potrzeba rozpoznać, że wstyd jest w nas. Mówimy wstyd mi… Dopiero później dodajemy za Ciebie.

Rozpoznajemy, że wstyd jest w nas .Potrzeba uświadomić sobie, że wypowiadając te słowa do naszych dzieci projektujemy to co mamy w sobie. Przerzucamy to nasze poczucie na dziecko.

Jaki komunikat otrzymuje dziecko?

Jestem gorszy

Coś jest ze mną nie tak

Nie zasługuję

Nie jestem wystarczający

Muszę zasłużyć na Miłość

„Toksyczny wstyd mówi, że nic w Tobie nie jest w porządku. To, co czujesz, robisz i myślisz, jest niewłaściwe. Jako istota ludzka jesteś upośledzony” John Bradshaw ” Powrót do swego wewnętrznego domu”

Dziecko zostawia wtedy Siebie i próbuje sprostać oczekiwaniom rodzica. Zostawia siebie bo pragnienie akceptacji i miłości są silniejsze. Dziecko opuszcza siebie aby zasłużyć na Miłość. Aby być akceptowane i kochane nie takie jakie jest ale takie jakie się od niego oczekuje aby było. W życiu dorosłym dziecko zmaga się później z doświadczeniami, które potwierdzają, że jest gorsze i będzie się wstydziło. Czy ten wstyd jest jego?

Jeśli tak czujesz, jeśli czujesz wstyd, który nie wiesz skąd pochodzi zadaj sobie pytanie: czy ten wstyd jest mój? Poobserwuj swoje ciało i wsłuchaj się w siebie. Dostaniesz odpowiedź. Kiedy przyjdzie odpowiedź będziesz wiedział jak uwolnić to co nie Twoje. To Ty masz moc tu i teraz zatrzymania tych programów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Zatrzymaj się, podziękuj za lekcję i uwolnij to co nie Twoje ❤️

Z miłością Ania ❤️

Dziękuję za Twoją obecność ❤️Kroniki Akaszy i Wewnętrzne Dziecko teraz w promocji.

Kontakt: annazieniuk.twojczas@gmail.com

Z miłością,

Sprawdź inne wpisy: